Novoročenky 2011

Novoročenky perexGaléria GANEVIA v Dome kultúry vo štvrtok 24. februára 2011 o 15:00 hod. ožije farbami a myšlienkami detí, ktoré navštevujú Základné umelecké školy na celom Slovensku. Témou je najrôznejšia podoba novoročného pozdravu.  Výstava je prístupná pre verejnosť do 25. marca 2011, po – pia, 8:00 – 16:00 hod.

“Súťaží sa v troch kategóriách podľa veku, akoukoľvek ľubovoľnou technikou, akurát formát prác je ohraničený veľkosťou A5“ povedal o podmienkach celoslovenskej výtvarnej súťaže žiakov ZUŠ Marian Lacko, riaditeľ rimavskosobotskej ZUŠ, ktorá je už 14. rok vyhlasovateľom i organizátorom súťaže. Vyše 300 prác z 20 základných umeleckých škôl, vyhodnotila odborná porota, ktorej predsedal výtvarník, autor komiksov Mgr. František Mráz z Fiľakova. Na vernisáži budú vystavené všetky novoročenky a slávnostne odovzdané ceny a diplomy víťazom. „Tento ročník opäť potvrdil vysokú kvalitu práce učiteľov ZUŠ so svojimi žiakmi v oblasti malých grafických foriem.“ zhodnotil úroveň súťaže Marian Lacko. Z rimavskosobotskej Základnej umeleckej školy sa na prvom mieste v III. kategórii žiakov od 15 do 18 rokov umiestnil Roman Baláž. Čestné uznania si odniesli v I. kategórii Laura Szabariová a Zuzana Ďuricová, v II. kategórii to bola Lucia Kovaľančíková. Najviac čestných uznaní si vyslúžili žiaci spadajúci do III. kategórie, teda navštevujúci stredné školy: Ingrid Kepková, Ivan Galdík, Michaela Hroncová a Lucia Sojková. Vpriestoroch Galérie Ganevia, ktoré poskytlo Mestské kultúrne stredisko, bude výstava prístupná pre verejnosť do 25. marca 2011, v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00 hod.

Vernisáž

Vystavené diela