Remeselá bez hraníc

foto z minuloročnej výstavyVo štvrtok 24. apríla o 18 – tej hodine pozývame všetkých priaznivcov tradičného ľudového umenia do domu kultúry, kde sa v Galérii Ganevia uskutoční vernisáž výstavy Spolku podhorských ľudových výrobcov z Maďarska. Výstava prezentuje ľudovú tvorbu Borsod – abaúj- zemplínskej župy, jej tradičné remeslá, akými sú výšivkárstvo, hrnčiarstvo, drevorezbárstvo či garbiarstvo. Remeselníci z tejto oblasti, ktorí sa na minuloročnej výstave v Rimavskej Sobote stretli s veľkým záujmom návštevníkov, budú priamo na vernisáži predvádzať svoje zručnosti. Výstava je súčasťou 17. ročníka celoslovenskej súťaže v prednese poézie a prózy v maďarskom jazyku „Dni Mihálya Tompu“ a v priestoroch Ganevie ju môžete vidieť do 9. mája 2008.