Letavská výstava v Galérii Ganevia

výstava perexVšetkých priaznivcov umenia pozývame do Galérie Ganevia v Dome kultúry na výstavu artefaktov, ktoré vznikli počas 27. ročníka Letavy 2012. Súčasťou vernisáže bolo premietanie videozáznamov z prezentácií, následne sa uskutočnil koncert mladej rimavskosobotskej kapely In Vitro a skvelého folkového pesničkára Petra „Petiara“ Lachkého v GAB klube. Výstava potrvá do 30. 11. 2012. Tento rok sa vernisáž uskutočnil v sobotu a nie v piatok, ako tomu bývalo doteraz. Organizátori sa pre zmenu rozhodli kvôli účastníkom, ktorí sú zďaleka. Podľa slov zakladateľa a jedného z hlavných organizátorov Letáv Mariana Lacka svoju účasť potvrdilo na sociálnej sieti vyše 500 ľudí. „Prichádzajú do Rimavskej Soboty z celého Slovenska, aby sa tu opäť po vyše mesiaci stretli a obnovili si zážitky z Letáv“. Podľa neho bude na výstave približne 300 artefaktov v podobe malieb, kresieb, grafík, kováčskych diel, keramiky a fotografie. Samozrejme, že nebude chýbať originálne dielo Petra Schanza, na ktorom pracoval počas tohoročných Letáv. Jeho Kaleidoskop vždy vygeneruje originálne (a vždy iné) video pre pozerajúcich.

letavy 2012 výstava - obrázok

27. ročník obľúbeného tábora výtvarníkov, divadelníkov, tanečníkov, fotografov, hudobníkov a literátov LETAVY 2012 sa konal 5. – 12. augusta v rekreačnom stredisku Kokava – Línia. Tento rok organizátori privítali 250 účastníkov nielen zo Slovenska, ale aj zo susedných Čiech, z Poľska či Francúzska. Mali možnosť tvoriť v jednej z dvanástich ponúkaných dielní, tradične bol najväčší záujem o dielňu maľby a hereckej tvorby, premiéru mala dielňa Stand Up Comedy a Slam Poetry. Umelecký tábor organizujú Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou.