Galéria GANEVIA

peter-kovac-fotografie.jpgVýstavný priestor Domu kultúry vznikol z prirodzenej potreby prezentovať diela amatérskych výtvarníkov z regiónu Gemer – Malohont i mimo neho. Názov Galéria Ganevia vznikol v roku 2005 jednoduchým pospájaním skratiek nasledovných slov – galéria neprofesionálnych výtvarníkov.

Čo je na Galérii Ganevia jedinečné?

Našou prioritou je prezentovať súčasnú regionálnu amatérsku tvorbu prostredníctvom samostatných i kolektívnych výstav podľa záujmu umelcov. Plán výstav zostavuje Mestské kultúrne stredisko s prihliadnutím na záujem umelcov, rôznorodosť výtvarných techník, príťažlivosť jednotlivých výstav pre rôzne skupiny percipientov.
Každoročne sa opakujú výstavy – vyplývajúce z úzkej spolupráce s miestnou základnou umeleckou školou – novoročenky, absolventské práce žiakov výtvarného odboru ZUŠ a do plánu výstav neodmysliteľne patrí výstava artefaktov z letného tábora výtvarníkov, literátov, divadelníkov a fotografie LETAVY.

i-macs-fotografie.jpg

ganevia.jpg