Iza Bulková vystavuje v Rimavskej Sobote

Veža poznania.perexPozývame Vás na prehliadku výstavy Izabely Bulkovej, rodáčky z Vyšnej Pokoradze,  do Galérie Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry. „Izabela Bulková chce svojimi dielami napĺňať ľudí šťastím, radosťou i pokorou.“ píše o autorke v katalógu Ela Porubänová. Výstava malieb, grafík a diel kombinovanej techniky s názvom Cesty potrvá do 27. 1. 2012. Otvorené: po – pia 8,00 – 16,00 hod.

“Izabela Bulková chce svojimi dielami napĺňať ľudí šťastím, radosťou i pokorou. Možno práve preto, že cesty osudu sú nevyspytateľné, dnes nielen maľuje, skladá básne a píše poviedky, ale so srdcom na dlani odovzdáva svoje zážitky, skúsenosti, túžby, ale i lásku a posolstvá iným” píše o autorke Ela Porubänová.

Izabela Bulková sa narodila 26. 5. 1950 vo Vyšnej Pokoradzi pri Rimavskej Sobote. V rokoch 1968 – 1972 absolvovala Pedagogickú fakultu v Banskej Bystrici, študijné predmety matematika, výtvarná výchova (u výtvarných pedagógov, akad. mal. Stanislava Balka a akad. soch. Mikuláša Palka). V rokoch 1976 – 1997 vyučovala matematiku a výtvarnú výchovu na ZŠ na Saratovskej ulici v Trenčíne. V rokoch 1997 – 1998 vyučovala na Súkromnej umeleckej škole v Trenčíne. V rokoch 1999 – 2009 výtvarne pedagogicky pôsobila na ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. V rokoch 1995 – 2005 sa každoročne zúčastňovala na umeleckom sympóziu Letavy v Rimavskej Sobote. V rokoch 1999 – 2000 tu odborne viedla Detskú výtvarnú dielňu ako lektorka. V roku 2005 absolvovala súkromnú študijnú cestu do Egypta. Od roku 1974 žije a tvorí v Trenčíne.
Vlastnej umeleckej tvorbe sa intenzívne venuje od roku 1980. Cez kresbu a grafiku sa prepracovala k osobitému výtvarnému prejavu v kombinovanej technike asambláže
a olejomaľby. Je členkou Združenia neprofesionálnych výtvarníkov v Trenčíne. Úspešne absolvovala viaceré výtvarné súťaže. Zúčastnila sa mnohých kolektívnych výstav v Trenčíne, inde na Slovensku i v zahraničí (Trenčín, Trenčianske Teplice, Dubnica nad Váhom, Rimavská Sobota, Bratislava, Uherský Brod, Uherské Hradište, Buchlovice, Motta di Livenza v Taliansku…). Venuje sa i literárnej tvorbe. Pod jej dlhoročným pedagogickým výtvarným pôsobením v ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne vychovala dnes už viacerých profesionálnych umelcov. Jej detskí zverenci získali významné ocenenia na domácich i zahraničných výtvarných súťažiach (Výtvarný a literárny Trenčín, Bohúňova paleta Liptovský Mikuláš, Bienále fantázie Martin, Lidická ruža v Česku, Grafická Toruň v Poľsku, Strom života vo Švédsku, Malý Montmartr Bitola v Macedónsku…).

Z cyklu Cesty

Samostatné výstavy:
1993 • Krajiny ticha – Trenčín
1995 • Posolstvá – Rimavská Sobota, Trenčianske Teplice
1996 • Dobrý deň priatelia I. – Trenčín
1997 • Dobrý deň priatelia II. – Trenčín
2000 • Spomienky a návraty – Trenčín, Rimavská Sobota
2001 • Spomienky a návraty – Námestovo
2004 • Svetlá a posolstvá archanjelov – Trenčín, Považská Bystrica
2005 • Svetlá a posolstvá archanjelov – Bratislava
2006 • Svetlá a posolstvá archanjelov – Rimavská Sobota
2010 • Cesty – Trenčín